Op initiatief van de Adventkerk Utrecht zijn er van 23 tot en met 30 april webinars te volgen met als thema ‘Jezus vinden in het boek Openbaring’. Steve Case uit Sacramento (VS) presenteert deze live vanuit de Utrechtse kerk (Marco Pololaan 185). Ze zijn ook via een livestream op YouTube te volgen. We stelden Arno Bergmans van de gemeente Utrecht enkele vragen over dit project.

Allereerst: welke activiteiten doe je lokaal in Utrecht?

‘Ik ben ouderling van de gemeente Utrecht en al heel lang lid van de plaatselijke kerk. Sinds onze verhuizing van de binnenstad naar de wijk Kanaleneiland zijn we meer zichtbaar. We zijn nu een bekend gegeven in de wijk als verhuurlocatie. Er zijn heel veel wijkactiviteiten in onze kerk. Er zijn dus veel kansen om kernwoorden uit onze missie: vieren, delen, dienen en leren goed uitvoeren. We willen ons gebouw laten fungeren als een soort vliegwiel voor naamsbekendheid en evangelisatie. Dat stemt tot dankbaarheid.’

Waarom beginnen jullie met de webinarserie rond het Bijbelboek Openbaring?

‘Veel mensen raken in totale verwarring bij het lezen van Openbaring, het laatste boek van de Bijbel. Ze weten niet wat ze ermee aan moeten en dit kan ervoor zorgen dat dit boek vermeden wordt. Mensen vinden het mysterieus en het roept angstbeelden op met codes. Maar het Bijbelboek begint met de woorden ‘De Openbaring van Jezus Christus.’

En dat staat centraal in de webinarserie?

‘Jazeker. Ook bij de zeven gemeenten en de zeven bazuinen gaat het in dit Bijbelboek over Jezus. Dat is dan ook de invalshoek die presentator Steve Case zal innemen. In acht sessies gaan we op zoek naar Jezus. De leden van de Adventkerk in Utrecht denken dat er een behoefte is aan een positief geluid over het boek Openbaring.’

Mensen kunnen de webinarserie fysiek in de kerk bijwonen?

‘Jazeker. Steve Case is samen met zijn Nederlandse vrouw in Nederland en zal in de laatste week van april de bijeenkomsten in de Utrechtse kerk presenteren. Wanneer je live aanwezig bent zijn er meer mogelijkheden van interactie en is er ook gelegenheid tot het stellen van vragen. Mensen kunnen het ook volgen via een livestream. Die is in het Engels, maar er is een Nederlandse simultaanvertaling te horen via YouTube. Emeritus predikant Reinder Bruinsma verzorgt dit. Ben je verhinderd op een bepaalde dag is dat geen probleem, want de webinarserie blijft ook na april beschikbaar op YouTube.’

Is het alleen bedoeld voor de Utrechtse leden?

‘Uitdrukkelijk niet. Iedereen is welkom. Ik kan mij voorstellen dat bijbelgroepjes van andere kerken gezamenlijk meedoen met het luisteren en kijken naar de webinarserie.’

Hoe kun je je aanmelden?

‘Dat kan via onze website: www.adventkerk-utrecht.nl en als je vragen hebt kan dat via jezusvinden@outlook.com.’

Meer weten? Bekijk dan de YouTubefilm met uitleg van Steve Case.

Vertrouwen

Voorzitter Rob de Raad van de Adventkerk zegt: ‘Vanuit het departement Gemeentegroei moedigen wij gemeentelijke initiatieven zoals deze van de gemeente Utrecht aan. Dit specifieke evenement van Utrecht is dan ook een van vele initiatieven die we in de voorbijgaande jaren hebben gezien. Wat de initiatiefnemers uit Utrecht onderscheidt is hun inzet om over een brede horizon verschillende leden van onze kerk, zelfs buiten de grenzen, op te zoeken om het project te helpen ondersteunen. Gemeentegroei kijkt met vertrouwen uit naar het uiteindelijke resultaat van de getoonde inzet.’ 

Data en tijden

Sabbat 23 april 15:00 uur
Zondag 24 april 15:00 uur
25-29 april s avonds 19:30 – 21:00 uur
Afsluiting op sabbatmiddag 30 april 15:00 uur
Het YouTubekanaal komt in de loop van maart online.

Delen:

Reacties zijn gesloten.